Hogyan néz ki a startup szféra magánbefektetői szemmel? Mi kell ahhoz, hogy valaki egy induló ötletre rátaláljon és abba pénzt és energiát tudjon invesztálni a saját tőkéjéből? Miként tud egy ötlet validálása ahhoz is vezetni, hogy az hosszú távon közvetetten megváltoztathassa a társadalom gondolkodását a fenntarthatóságról? Komár Balázs és Wohlmuth Máté volt a vendégünk, akik beavattak minket a saját befektetői történetükbe.
Balázst az IseeQ, xLabs és a Startup Safari vállalkozások alapítása kapcsán, Mátét pedig a Coding Sans vezetőjeként ismerhetjük. A két jóbarát egy dunaparti baráti séta során fenntarthatóságról, öko várostervezésről beszélgetett és felmerült az is, lehet-e környezetvédelmi irányelvekre ráépített, fenntartható és ráadásul még profitábilis vállalkozást is építeni? Mindketten lelkes hobbi-beltéri növénytermesztők voltak, de csak moderált sikerekkel és így pontosan értették, mekkora lehetőség is rejlhet egy megtérüléssel kecsegtető IT vezérelt beltéri növénytermesztési projektben. Viszont sem technikai tudásuk, sem elég szabad idejük nem lett volna egy ilyen projekt elindításához. Itt jön a képbe a Bedrock Farm.
Könnyen azonosulni tudtak a projekt célkitűzésével: az alapítók ígérete szerint az év minden egyes napján, 0-24 tudnak kontrollált környezetben, változatlan minőségben termeszteni növényeket, ráadásul 95%-os víz megtakarítással. A projektben megtestesült mindaz, amit a két befektető keresett: agritech megoldásra épülő, előremutató, fenntartható rendszer, hosszú távon megtérülő üzleti tervvel.
Mi már nagyon vártuk ezt az adást, nagyon sok kérdéssel bombáztuk Balázst és Mátét, ezekre a kérdésekre (is) választ kaphatsz az adásban:
- Miért vág bele két magánbefektető egy kockázatos startup projekt finanszírozásába saját tőkéből?
- Mi is az a beltéri növénytermesztés és miért fontos napjainkban az agritech szektor? Na, és hol van ebben a pénz?
- Hogyan és mennyi idő alatt zajlott le a befektetési kör? Milyen előnye lehet, ha egy intézményi szereplő is beszáll?
- Hogyan néz ki a hazai agro startup közeg, terveznek-e más befektetést a közeljövőben?
- Kell-e még egy Tinder vagy Facebook, miért lehet fókuszvesztett sok induló vállalkozás?
- Ki kell-e várni egy bizonyos pontot ahhoz, hogy valaki belépjen a befektetések világába? Milyen eszközökkel lehet segíteni a jövőt formáló vállalkozásokat?
———————————————————————
Ha szereted a Biznisz Boyz adásait, támogathatsz minket azzal, ha a Voiz hangoskönyv appon belül hallgatsz minket, mert itt a lejátszások után tiszteletdíjat kapunk.
Ráadásul a BB kuponnal első hónapban 90%-os kedvezménnyel használhatod az appot, amiben számtalan hasznos üzleti és egyéb személyiségfejlesztő témájú könyvet hallgathatsz meg. Részletek: bizniszboyz.hu/voiz
Kövesd a BB-t mindenhol:
Zárt csoport: www.facebook.com/groups/bizniszboyzpodcast/
Insta: www.instagram.com/bizniszboyz/
Cikkek és kontakt: bizniszboyz.hu
Indítsd podcast-et, segítünk benne: https://bizniszboyz.hu/indits-podcast-et-a-cegednek-a-markadnak-segitunk/